Міжнародний день захисту дітей

«Міжнародний день захисту дітей» — святкується щорічно 1 червня. Був заснований в листопаді 1949 у Парижі рішенням сесії Ради Міжнародної демократичної федерації жінок. Вперше «Міжнародний день захисту дітей» відзначався в 1950-му році в 51 країні світу. ООН підтримала цю ініціативу й оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямків своєї діяльності.

Відповідно до Женевської декларації про права дітей, ухваленої 1924-го року, була проголошена необхідність соціального захисту прав дитини. Декларація прав дитини була ухвалена 20 листопада 1959 і проголошувала рівні права дітей у сфері виховання, освіти, соціального забезпечення, фізичного і духовного розвитку незалежно від кольору шкіри, національної належності, громадського походження, майнового стану та іншого. Декларація закликає батьків, громадські організації, уряди визнати права дітей і сприяти їх здійсненню.

У цей день влаштовуються різні розваги для дітей. Влаштуйте домашнє малювання — це захопливе дозвілля для будь-якої дитини. Воно тренує дрібну моторику, розвиває посидючість та фантазію, дозволяє проявити свій творчий потенціал. Одним з найпростіших та, мабуть, найвеселіших інструментів виступають кольорова крейда, якою можна розфарбувати хоч весь двір!

Намалювати на асфальті можна все що завгодно! Однак потрібно пам’ятати, що маленькій дитині ще складно справлятися зі складними візерунками. Для початку покажіть їй прості лінії та базові форми. Потім запропонуйте малюкові намалювати будиночок, сонечко, хмаринку. При цьому обов’язково беріть участь в малюванні. Згодом показуйте більш складні елементи та техніки.

Крім малюнків на асфальті можна створювати ігри.

  • Намалюйте дорогу та розмітку, позначте старт та фініш, а потім побігайте наввипередки.
  • Попросіть малюка постояти та намалюйте на асфальт його тінь, потім поміняйтеся ролями. Це буде весело та потішно!
  • Намалюйте просту геометричну фігуру та попросіть дитину домалювати картинку. Це заняття спрямоване на розвиток фантазії та змушує «поворушити» звивинами.
  • Намалюйте лабіринт, по якому можна їздити на самокаті або на велосипеді. Це сприятиме розвитку координації та орієнтуванню в просторі.
  • Намалюйте тварин, різних персонажів та попросіть малюка придумати історію і домалювати сюжет.
  • Покажіть як грати в старі-добрі «хрестики-нулики».

Обов’язково знайдіть час для спільної прогулянки з дитиною. Що може бути кращим, аніж проводити час разом і бачити щасливу дитячу посмішку.