Дитячий день

ДІТИ НАШІ КВІТИ

У перший літній день в Україні, як і у всьому світі, відзначають День захисту дітей. 1 червня визнано важливим днем ​​для розгляду важливих питань, пов’язаних з дітьми, таких як праця, освіта та захист. Цьогоріч він особливий…

Станом на ранок 1 червня 2022 року – 446 дітей поранені, 139 зникли безвісти, 243 дитини загинули, ангелики, які тепер на небесах! Діти, які загинули, ніколи не матимуть дитинства, не проживуть свої життя, не сядуть за парти. Вічна пам’ять кожному й кожній, чиє життя було забране російською війною проти України!

Війна загримала у наші вікна неочікувано, посеред сну, гучно та безцеремонно. Вона посіяла страх в очах дітей, які не розуміють, чому дорослі панікують та швидко збирають речі, забуваючи навіть про домашніх улюбленців.

Діти страждають від війни в емоційному плані найбільше. Бо для них уперше світ небезпечний. Навіть у рідних стінах і у їхньому ліжку. Тож дуже важливо пояснити дітям: відбувається дещо неправильне та небезпечне, але нам усім треба це пережити. 

Сьогодні, у Всесвітній день захисту дітей фахівці (консультанти) інклюзивно-ресурсного центру провели корекційно-розвиткові заняття з дітьми батьки, яких воюють і захищають Україну, борються за право наших дітей жити у вільній країні, вкотре нагадали, що діти мають право на спокійне дитинство, любов та підтримку!

Допомагаючи дітям та батькам пережити нинішню ситуацію в Україні, фахівці ІРЦ рекомендують залишатися максимально спокійними, дозволити дітям відчувати всі ті емоції, що їх переповнюють. Максимально зберігати у дитини відчуття безпеки: дотримуватись звичної послідовності подій, розпорядку дня, по можливості, не повинен мінятися.

Фахівці навчають дітей доступним способам зняття надлишкового стресу – це фізична розрядка, м’язова релаксація, дихальні вправи, викликання приємних зорових та смакових образів, спілкування з природою – висаджування та догляд за квітами. Використовують методи арт-терапії, малювання та ліплення, вправи для розвитку дрібної моторики, при яких відбувається стимуляція нервових закінчень пальців, що є заспокійливими. А також надають рекомендації батькам, що слід пояснювати дітям, що відбувається, щоб ситуація не вийшла з-під контролю. Якщо не обговорювати з дітьми те, що відбувається, напруга все одно присутня, і вона зчитується дітьми. Дитина все відчуває і буде тривожитися. При цьому малюкам від 2 до 6 років не так важлива суть пояснень, для них важливіше відчувати підтримку, розуміти, що зміна у поведінці батьків не має особисто до дитини ніякого відношення. Для дітей старшого віку події в країні – привід пояснити, як влаштоване суспільство. Однак краще торкатися саме суспільних аспектів, а не політичних. І орієнтуватися на позитивне вирішення конфлікту: війна не може тривати вічно, рано чи пізно вона закінчиться, і все буде краще. Батькам слід потурбуватися про свою психологічну цілісність для майбутнього, для життя.

Діти – маленькі частинки великого щастя, ім’я якому – Життя! Діти – це диво, яке наповнює життя кожного дорослого щирою радістю і теплотою. Діти так потребують любові, турботи і батьківської ласки! Так хочеться, щоб кожне дитяче серце не було обділене цим маленьким щастям. У День Захисту Дітей бажаємо кожній дитині міцної сім’ї і всього необхідного для безтурботного дитинства. Нехай дитячі посмішки висвітлюють нашу планету, і кожен із маленьких мешканців нашої землі буде здоровим і щасливим.