Спеціальні засоби корекції

Одне з основних завдань інклюзивно-ресурсного центру полягає в проведенні комплексної оцінки розвитку особи та надання психолого-педагогічних, корекційно-розвиткових та інших послуг особам з особливими освітніми потребами.

Лікувальна фізкультура одна із послуг, які надає інклюзивно-ресурсний центр є одним із важливих методів терапії травм та розладів, як вроджених, так і набутих. Вона дозволяє їм розвинути тіло, уникнути супутніх захворювань та пристосуватись до повсякденного життя. Для дітей з особливими освітніми потребами така терапія є вкрай необхідною, оскільки вона дозволяє їм навчитись обходитись без сторонньої допомоги у повсякденному житті й нормально почуватися у соціумі в майбутньому, незважаючи на наявність порушень.

Першочерговим завданням в роботі з такими дітьми є зменшення впливу фізичних порушень на життєдіяльність  та допомога в адаптації до повсякденного життя та навчання. Використання лікувальної фізкультури у реабілітації може значно підвищити  якість життя особи з особливими освітніми потребами.

Для ефективної роботи та надання якісних послуг для комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Рогатинської міської ради завдяки співпраці Рогатинської територіальної громади з світовим лідером із захисту прав та інтересів дітей ЮНІСЕФ придбано необхідні спеціальні засоби корекції психофізичного розвитку осіб з особливими освітніми потребами, а саме: пристрій реабілітаційний ДАЛМАТИН  ІВЕНТО (вертикалізатор) та пристрій для механотерапії МОТОmed viva2.

Вертикалізація – метод реабілітації та соціалізації дитини з діагнозом дитячий церебральний параліч чи іншим неврологічним порушенням. З перших занять на вертикалізаторі спостерігається підсилення контакту з дитиною, покращення психологічного стану дитини, адже з’явилася можливість спілкуватися «на одному рівні» та встановлювати зоровий контакт, що підвищило якість проведення занять з корекційними педагогами (дефектологом, логопедом, психологом). Вертикальне положення активізує взаємодію, пробуджує рішучість і впевненість у собі, а також забезпечує правильну діяльність всіх систем організму. Завдяки використанню яскравого забарвлення і натуральної деревини діти сприймають пристрій як іграшку, а не як реабілітаційне обладнання.

Пристрій для механотерапії МОТОmed viva2 використовується для реабілітації  дітей, які мають неврологічні та ортопедичні порушення, а також порушення ходи та обмежену моторику рук чи ніг. Прилад дає змогу виконувати тренування повільно та рівномірно, уникаючи перенавантаження та напруження, що сприяє м’язовому розслабленню, збільшенню амплітуди виконуваних рухів, покращенню загальної моторики та поступовому зниженню спастичного тонусу. Діти з задоволенням виконують вправи, уважно слідкують за рухом своїх кінцівок, що також позитивно впливає на їхню рухову активність.

Відгуки батьків свідчать про позитивний вплив зазначених спеціальних засобів корекції на їхніх дітей, відзначають покращення емоційного стану та покращення рухової активності.