Міжнародний день людей з обмеженими можливостям

Міжнародний день людей з обмеженими можливостями відзначають щороку 3 грудня, спрямований на підтримку прав і благополуччя людей з обмеженими можливостями. Цей день привертає увагу до політичних, економічних, соціальних і культурних аспектів інвалідності, яка впливає на людей у ​​всьому світі.

Понад 1 мільярд людей у ​​світі мають інвалідність. Люди з обмеженими можливостями становлять 15 відсотків населення світу, найбільшу меншість у світі. Крім того, кожна сьома людина має інвалідність.

Інвалідність визначається як стан або функція, які значно порушені. Види інвалідності включають: фізичні вади, сенсорні порушення, когнітивні порушення, інтелектуальні порушення, хронічні хвороби.

Деякі люди з інвалідністю живуть із кількома вадами. Незалежно від типу або кількості порушень, вплив інвалідності на життя людини є глибоким. Інвалідність часто призводить до погіршення здоров’я. Крім того, людина з інвалідністю може досягти нижчих навчальних досягнень. У результаті інвалідність може призвести до зменшення економічних можливостей.

Протягом багатьох років дискримінація, відсутність доступу до послуг, відсутність соціальної підтримки та необізнаність щодо інвалідності були одними з основних проблем, з якими стикаються люди з інвалідністю. Навіть у сучасну епоху інклюзивності ці проблеми продовжуються.

Комунальна установа “Інклюзивно-ресурсний центр” Рогатинської міської ради відзначила цей день проведенням корекційних вправ та ігор, за свої старання діти отримували подарунки, обговорюванням питання інвалідності з батьками дітей з особливими освітніми потребами а також ділилася надихаючими історіями.

Щодня, ми, фахівці ІРЦ, зустрічаємось з діточками, історія життя, яких торкається наших сердець. Особливо зворушливою є історія маленького хлопчика Володі, який з раннього дитинства бореться із раком крові. Лікарня стала постійним домом для хлопчика. Лікувався як в Україні, так і за кордоном, пройшов безліч обстежень, переніс операції, хіміотерапії. Перемогти хворобу не просто, але Володя не здається, крокує вперед і радіє життю. Рідні хлопчика переживали й успіхи і невдачі. Заняття, які відвідує в ІРЦ допомагають хлопчикові легше інтегруватися в освітній процес, і тим кращими будуть наслідки для нього в довгостроковій перспективі.

Відзначаючи день людей з інвалідність пропонуємо шукати можливості бути більш інклюзивними для людей з обмеженими можливостями, навчати дітей ставитися до інших з добротою та повагою, зробити пожертву організації, яка підтримує людей з обмеженими можливостями, якщо ви власник бізнесу, пропонувати знижки людям з обмеженими можливостями, а також їхнім сім’ям і опікунам.

Якщо у вас є інвалідність або ви постраждали від неї, поділіться