Чарівний світ казки

Казка – це неймовірна історія, що завжди асоціюється з дитинством.Вона занурює кожного у свій вигаданий,але такий реальний для кожного слухача і читача, світ. У кожної людини є своя перша та найулюбленіша казка. Казка, яку ми проносимо в своєму серці через все життя. І у кожного вона різна. А чому? В чому тут глибинний сенс?

Слухаючи казки, малюк, немов по сходинках, йде по життю і залишається з ними назавжди. З дитячої казки починається  знайомство з системою моральних і загальнолюдських цінностей,  світом людських взаємин і з навколишнім  світом в цілому. Казка є таким же необхідним етапом розвитку дитини, як і гра.

Казка активно впливає на почуття і розум дитини, розвиває його сприйнятливість і емоційність. У казці ніхто не вчить дитину «жити правильно», вона  вчиться  розуміти вчинки героїв ,  події казкового сюжету природно і послідовно випливають одне з іншого. Діти прагнуть скористатися позитивним прикладом свого героя. Казка допомагає виробити те чи інше ставлення до навколишньої дійсності, до вчинків людей, викликає прагнення наслідувати хорошому казковому герою і противитися поганому поводженню героїв, тим самим закласти в душі і свідомості дитини певні моральні установки. 

Читаючи і розповідаючи казки, дорослі розвивають внутрішній світ дитини. Діти,  які  з раннього дитинства чули казки, швидше починають говорити, правильно висловлювати свої думки. Дитячі казки розширюють словниковий запас малюка, допомагають правильно будувати діалог, розвивають зв’язне мовлення. Формується вміння ставити запитання. Казка допомагає формувати основи поведінки і спілкування.

Для читання казок важливо вибрати «правильний» час, коли дитина буде спокійною і в доброму гуморі. Можна робити це перед сном, коли є час обговорити казку. Читати потрібно з задоволенням і не відволікатися, це принесе більше користі і позитивних емоцій. 

Після прочитання казки важливо поговорити з дитиною використовуючи питання: Чи сподобалася тобі казка? Що сподобалося найбільше? Хто головний герой? Хто з героїв сподобався? Як вчинив головний герой? А як би ти вчинив на його місці? Пояснити малюкові, як чинити не можна і як можна, закріплювати бажання наслідувати позитивний приклад героїв казки.

До Вашої уваги пропонуємо короткий перелік повчальних казок, які допоможуть цікаво і з користю  провести  дозвілля, особливо в часі карантину.   http://familytimes.com.ua/instructive-tales

З повагою практичний психолог ІРЦ Тетяна Воробець