Ігри з гудзиками

Гра в житті дитини – основа для її повноцінного та гармонійного розвитку, придбання необхідних навичок – як побутових, так і навичок соціального спілкування

Цікавим матеріалом дитячих ігор можуть бути звичайні гудзики. Маленьким діткам дуже подобається бавитися з ними. Звичайно, батькам слід уважно стежити за малюком, щоб маленькі ґудзики не опинилися у ротику, носику чи у вушках малечі.

Для початку проведіть ревізію серед запасів ґудзиків. Вам знадобляться великі і маленькі, круглі і квадратні, з різною кількістю отворів чи на ніжці, блискучі і матові, різні на дотик, колір.

Пропонуємо добірку вправ з використанням ґудзиків.  

   “Сортування”

Запропонуйте малюку уважно роздивитися ґудзики і згрупувати за певною ознакою. Почати можна з казочки. Наприклад: «Жили-були ґудзики, але ніяк у них не виходило жити в одній коробці. Вони постійно сварилися! Одні хотіли грати в одну гру, інші – в другу. Ось і чекають чарівника, який би допоміг  їм роз’їхатись по різних будиночках. Давай ти будеш їхнім чарівником! Допоможи ґудзичкам розселитися!»

Якщо дитині важко, тоді запитайте в неї: «Як ти вважаєш, які ґудзики подружилися  б між собою? Ось ці великі, їм легко образити маленьких. Може їх поселити в іншу коробку? А які ґудзики можна ще поселити разом?»

” Великий і маленький

Дайте дитині завдання знайти найменший і найбільший ґудзик. Тоді запропонуйте описати його, допомагайте навідними питаннями «Якого кольору?», «Якої форми?», «На що схожий?» (якщо жовтий, то на сонечко).

Можете змінити гру. Опишіть ґудзик або декілька ґудзиків «Він великий, синій, у нього  дві дірки посередині». Дитина самостійно знаходить за описом. Таким чином завдання ускладнюється, можна розділити на групи за будь-якою ознакою (колір, форма, величина, кількість дірок).

“Скільки нас?

Потрібно порахувати скільки ґудзиків червоного кольору, скільки з двома дірками, маленьких, круглих, у вигляді квіточок  і т.д. І тут важливо звертати увагу на правильне закінчення слів. Так ви формуєте правильну звуковимову дитини.

“Що зникло?

Ця гра допоможе в розвитку уваги і пам’яті. Правила прості: заховати один з п’яти ґудзиків, потім два з десяти. Гру можна ускладнювати. Наприклад,  ґудзик не просто зник, він вирішив «погостювати» у своїх  родичів в іншій коробці. В даному випадку дитина буде думати логічно, так як повинна знайти спільну ознаку зниклого ґудзика в інших коробках.

Картинки з гудзиків

Для розвитку творчих здібностей і образного мислення малюка ви можете запропонувати йому викладати з гудзиків квіточки, доріжки, будиночки, всілякі візерунки, словом, те, що підкаже ваша фантазія і фантазія дитини.

Порада: грайте з дітьми не більше 20 хвилин. Краще  нехай буде коротка гра по 5-10 хвилин щодня, ніж  1 раз в тиждень.

Ігри з ґудзиками дуже ефективні. Крім дрібної моторики рук, зорового і тактильного сприйняття,  розвитку мови і пам’яті, вони чудово допомагають з уявою і фантазією. З однієї гри можуть народитися нові, несподівані і веселі. Дайте можливість дитині розповісти історію Зеленого ґудзика (звичайно це завдання для старшеньких діток), а менші із задоволенням можуть складати узори, перекладати, сортувати.

Проводьте більше часу з дітьми, придумуйте, фантазуйте, творіть!

З повагою вчитель-дефектолог ІРЦ Оксана Грицко